Mega Dış Ticaret – İhracat ve İthalat import & Export Osmanbey

Mega Exporter
Menü

Su Arıtma Ekipmanları İhracatı:

·Su Arıtma sistemleri proje ve uygulamaları
·Tesis Kuruluşları
·içme suyu ulaştırma boru sistemleri
·Deniz DeşarjıArıtma Tesisi

Arıtma tesisi genel anlamda , yerleşim merkezlerinin ve sanayi tesislerinin kirlettiği suları temizleyen tesis anlamına gelmektedir. Bunun yanında birçok alanda arıtma tesislerine ihtiyaç duyulmakta ve bu anlamda çalışmalar yapılmaktadır. Eğer bir arıtma tesisi kurmak istiyorsanız işyerinizin atıkları ciddi boyutta çevreye zarar veriyor demektir ve siz doğru yoldasınız.

Fakat arıtma tesisi kurarken bazı şeylere de dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle arıtma tesisi bir mühendislik işidir ve tesisin yapımından işletilmesine kadar hepsiyle mühendisler ilgilenir. Genellikle bu mühendisler çevre mühendisleridir. Mesela bir firma ile arıtma tesisi yapımı konusunda anlaştıysanız firma yetkilisi öncelikle ve mutlaka işletmenize gelip etrafı kontrol etmeli. Yani bir nevi keşif yapmalı.Üretim alanınızı kapsamlı olarak öğrenmeli ve atık maddenin cinsini,kaynağını , çevreye olan etkilerini,ne kadar bir alanda zararlı olabileceğini yani yapılacak olan arıtma tesisinin ne kadar kapasiteyle çalışması gerektiğini bizzat gelip belirlemelidir. Arıtma tesisinin yapılacağı alan işletmecinin kendisiyle beraber tespit edilmeli.Önceden zaten yaptırılmış olması gereken atık madde analizleri mühendise teslim edilmeli gerekiyorsa mühendis kendiside maddeden numune alarak tekrar analiz yaptırmalıdır.Proje bu sonuçlara göre gerçekleştirilmelidir.

Arıtma tesisi için kullanılacak malzemeler kalite yönünden kontrol edilmelidir.Adi malzeme ile kaliteli malzeme arasında 8 de 1 (1/8) oranında fiyat değişmektedir.Bu her ne kadar kısa vadede karlı gibi görünse de uzun vadede aslında işletmeciyi zarara uğratacak bir durumdur. Bundan başka arıtma tesislerinde sorun gidermenin bir tek yolu yoktur teklif dosyasında her zaman bir B Planı hatta C-D planları olmalıdır.Yani işletmecinin çıkarlarını koruyacak yatırım maliyetini düşürecek alternatif çözümler bulunmalıdır.Ayrıca teklif sunan firmanın bu konuda tecrübeli olması , belli referanslar gösterebilmesi çok önemlidir. Bu firmanın işinde ne kadar iyi olduğu, sizin arıtma tesisinizi yaparken işini ne kadar ciddiyetle yapacağı konusunda fikir sahibi olmanızda yardımcı olacaktır.

العربيةEnglishTürkçe